Frisbee

 

Wspaniałą zabawą dla psa i jego właściciela będzie frisbee. Jest to niewielki dysk do aportowania wykonany z różnych, syntetycznych materiałów. Aby zabawa była satysfakcjonująca dla obu stron potrzebna będzie nauka. Początki zabawy można wprowadzać już u szczeniaka. W tym wieku najlepsze do zabawy będą tzw. szarpaki. Może to być miękka szmatka, z zawiązanymi supełkami, którą pies będzie starał się nam wyrwać z rąk. Przesuwajmy szmatką po podłodze, dajmy psu ją złapać i przez jakiś czas siłujmy się. Na końcu niech to pies wygra. Niech poczuje się jak prawdziwy łowca, który zdobył nagrodę i może ją teraz rozszarpać. Nie przeciągajmy zabawy aby szczeniak nie znudził się i nie zmęczył. Kończmy zabawę w jej szczytowym momencie, pies będzie czuł niedosyt i chętnie będzie kontynuował zabawę przy kolejnej okazji.

🐕 SPRAWDZONE WORECZKI FIBI NA PSIE ODCHODY 🐕

zabawa Frisbee

Po jakimś czasie taką zabawkę możemy odrzucać na pewną odległość, niech pies ją do nas przyniesie. Kiedy to zrobi poszarpmy się z nim chwilę i chwalmy go za każdy sukces. Brawo, pies właśnie nauczył się aportować. Kolejnym etapem będzie zakup frisbee. Dyski są różnych rozmiarów i wykonane z różnych materiałów. Dostosujmy wszystkie aspekty dla psa. Niech frisbee będzie wykonane z miękkiego materiału, który nie pokaleczy psich zębów i dziąseł.Kategorycznie nie mogą być to frisbee dla ludzi, one nie są przystosowane do gryzienia przez psy. Pierwsza zabawa dyskiem niech także polega na szarpaniu, niech pies widzi, że to taka sama zabawka jak te, które już zna. Jeżeli wychodzimy już na zewnątrz ważny będzie wybór miejsca gdzie będziemy bawić się z naszym psem. Niech to będzie trawnik, daleko od szos i chodników. Sprawdźmy czy nie ma w tym miejscu żadnych śmieci, szkieł czy dołów. Zabawę poprzedźmy spacerem, pies także potrzebuje rozgrzewki. Pierwsze ćwiczenia będą polegały na toczeniu frisbee po trawie. Niech pies je dogoni i przyniesie.

Frisbee dla psa

Kiedy opanuje tę sztuczkę dopiero możemy zacząć rzucać zabawką na niewielkie odległości. Odrzucając dysk możemy odejść kilka kroków żeby pies miał większą odległość do pokonania. Pozwólmy psu oddać zabawkę, nie wyrywajmy mu jej z pyska, bo w ten sposób nigdy więcej nie będzie chciał do nas podbiec. Po zakończonej zabawie chwalmy psa, dajmy mu odpocząć, niech ma możliwość napicia się wody. Pamiętajmy, że to ma być w pierwszej kolejności doskonała zabawa dla psa. Nie denerwujmy się jeżeli nauka nie idzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, nie wyładowujmy frustracji na psie. Każde zwierzę jest inne i każde uczy się w różnym tempie. Jeżeli nasz pupil poczuje, że jest to dla niego świetna zabawa i nie może doczekać się kolejnego spaceru zadowolone będą obie strony.

Frisbee dla psów

KUP TERAZ
🐶 SPRAWDZONE WORECZKI FIBI NA PSIE ODCHODY 🐶

Frisbee

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *