sprzątanie psich odchodów

Powszechnie uważa się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jednak – tak jak człowiek – swoje potrzeby załatwiać musi. Niestety z miłością do naszych czworonogów nie zawsze idzie w parze miłość do sprzątania po nich, podczas gdy tak naprawdę nie kosztuje nas to wiele czasu, a jest rzeczą najzupełniej normalną i wręcz pożądaną.

Chyba każdemu przynajmniej raz w życiu zdarzyło się wdepnąć w niemiłą niespodziankę. Nierzadko też w takim przypadku zaklęliśmy pod nosem, złorzecząc na właściciela zwierzęcia, które – przecież nie ze swojej winy – musiało wykonać podstawową potrzebę fizjologiczną. I pomyśleć, że kilkanaście sekund spędzonych na schyleniu się i wrzuceniu nieczystości do pojemnika na odchody uchroniłoby buty przed zniszczeniem.

Z pewnością niechęć do zgarniania odchodów wynika z obawy przed ubrudzeniem się. Na szczęście nasz sklep wysyłkowy z woreczkami na psie kupy FIBI® i torebkami na psie ochody animals® usprawniającymi utrzymanie porządku po swoim psie oferuje produkty przystosowane do tego, by ręce uniknęły wszelkich nieczystości. Wystarczy wsunąć dłoń do środka opakowania, a następnie chwycić odizolowanymi palcami za brudy i na końcu czynności odwinąć torebkę z drugiej strony. Proste, prawda? A jak dużo nerwów i wstydu zaoszczędzi nam czy przypadkowym przechodniom!

Tym bardziej, że przechowywanie woreczków FIBI® jest jak najbardziej wygodne i wcale nie zajmuje tak dużo miejsca, jak mogłoby się początkowo wydawać. Te bez problemu mieszczą się w naszych torbach, a w przypadku kiedy spacerujemy bez nich – również i w kieszeniach. Na dodatek solidne wykonanie pozwala uniknąć sytuacji, w których pojemniczki rozerwałyby się samoistnie, jeszcze zanim wyciągnęlibyśmy po nie dłonie.

Jeżeli jednak nadal nie czujecie się przekonani do korzystania z torebek na psie odchody, pragniemy zauważyć, że świadomość społeczna zwiększa się i władze podchodzą coraz bardziej rygorystycznie do pozostawiania nieczystości po swoich zwierzątkach na terenie gmin, osiedli czy innych publicznych miejsc. Jakkolwiek nie byłoby to wstydliwe, otrzymanie mandatu za zabrudzenie chodnika jest możliwe i wiąże się z wcale nie tak małymi opłatami.

Dlaczego więc nie oszczędzić sobie takich sytuacji i zainwestować w profesjonalny sprzęt do sprzątania po psie? Pojemników na odchody, wyglądających jak śmietniki i stojących na uboczu chodników, jest mnóstwo i pojawiają się w coraz to kolejnych punktach. Administracje miejskie zwracają uwagę na potrzeby właścicieli zwierząt – teraz pora na właścicieli, żeby wyszli ich inwestycjom naprzeciw. A nasz sklep wysyłkowy z woreczkami FIBI® i torebkami animals® usprawniającymi utrzymanie porządku po swoim psie wychodzi naprzeciw właśnie właścicielom, oferując takie produkty, jakich akurat Państwo potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *