animals dla schroniska

Wsparcia potrzebują najbardziej Ci, którzy najczęściej nie mogą lub nie potrafią o nie poprosić. Kierując się tą myślą Miasto Szczecin zaplanowało akcję wyjątkową, mającą na celu przybliżyć kwestie funkcjonowania i adopcji w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Pomysł, który wcielają obecnie w życie, jest nie tylko zgodny z ekologicznym duchem i realizowany w trosce o środowisko, ale i praktyczny!

O czym mowa? Na papierowych torebkach animals® na psie nieczystości produkowanych przez Asklepios Mała Architektura Miejska dla Szczecina, znalazł się oprócz hasła nawołującego do sprzątania po pupilu, także specjalnie zaprojektowany nadruk. Treść jego odwołuje się bezpośrednio do przekazania jak najbardziej użytecznych informacji o działaniu schroniska dla zwierząt.

torebki animals
Torebki z nadrukiem wspierającym schronisko

Oprócz danych kontaktowych i określenia różnych możliwości wsparcia, na odwrocie torebki umieszczono także szereg przeciwwskazań do adopcji zwierzaka. Cel tego jest jeden: by zmniejszyć ilość adopcji odrzuconych, czy porzuceń.

To nie pierwszy raz, kiedy miasto rusza ze wsparciem dla bezdomnych zwierzaków potrzebujących naszej pomocy. Wymyślane dotąd inicjatywy jak dotąd nieczęsto łączyły w sobie również aspekt ekologiczny, związanych z dbaniem o porządek w naszym otoczeniu. Oto nowa praktyka, która może stać się początkiem inicjatywy o szerszym zasięgu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *