sprzątanie po psach w parku fibi

 

Psia etykieta

Decydując się na zakup lub adopcję psa, musisz pamiętać o tym, że poza karmieniem i przytulaniem, konieczne jest wyprowadzanie pupila na spacer. Na szczęście, w miastach znajdują się skwerki, parki, gdzie nasz towarzysz może się wybiegać i wyszaleć. Taki spacer jest również przyjemnością dla właściciela – a przynajmniej powinien być. Nikt nie lubi, jak na nas lub na naszego towarzysza spaceru rzuca się inny pies. I chyba każdy zgodzi się tutaj ze mną, że żadną przyjemnością jest spacerowanie po parku, w którym jak grzyby po deszczu mnożą się psie odchody. Dochodzimy tutaj do sedna tematu, czyli do psiej etykiety: jak wyprowadzać psa na spacer, nie będąc jednocześnie uciążliwym dla innych?

➡ SPRAWDŹ FOLIOWE WORECZKI I PAPIEROWE TOREBKI DO SPRZĄTANIA PSICH ODCHODÓW ⬅

Punkt pierwszy to trzymanie psa na smyczy, i wyprowadzanie go w kagańcu. Nie tylko, ze względu na bezpieczeństwo innych i swoje własne, ale również ze względu na komfort pozostałych osób przebywających w pobliżu. Niezależnie od tego, jak dobrze my znamy swojego pupila, musimy pamiętać, że inni go nie znają, nie są do niego przyzwyczajeni, i bywa, że wskutek traumatycznych wydarzeń zwyczajnie boją się psów – taki biegający wokół psiak może kompletnie zrujnować spacer, który zamiast być relaksującym, okazuje się być stresującym.

kosz do sprzątania kupy w parku

KOSZ DO SPRZĄTANIA PSICH ODCHODÓW SABA

Sprzątanie po psie w parku jest chyba jednak najważniejszym punktem, i jednocześnie też tym najczęściej bagatelizowanym. Przyczyn jest wiele, ale najczęstszym są lenistwo i ignorancja. Bywa, że niektórzy właściciele z jakiegoś powodu wstydzą się sprzątać po swoim psie. Innym wydaje się to obrzydliwe. Tymczasem, każdy powinien to robić ze względu na szacunek do miejsca oraz innych ludzi. Decydując się na posiadanie psa, należy mieć świadomość, że sprzątanie po nim jest częścią opieki nad nim. Czym różni się właściwie sprzątanie po psie w parku od sprzątania po nim w domu lub własnym ogrodzie? Część odpowiedziałaby „mieszkanie jest moje, żyję w nim, a park to park”. Cóż, park jest nasz. Mój, Twój i wszystkich innych, którzy mają ochotę tam pójść i miło spędzić czas spacerując lub czytając książkę na ławce. Tylko jaka z tego przyjemność, jak tuż obok ławki znajduje się psia kupa, której nie posprzątałeś?


Pamiętaj, że nie jesteś jedynym gościem parku czy ogródka. Sprzątanie po psie w parku świadczy o Tobie, o Twojej kulturze osobistej.

Nie zastanawiaj się – sprzątaj!

 


kosze na psie kupy saba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *