Sprzątanie odchodów przez psa

Jak uniknąć mandatu za nieposprzątanie psich odchodów?

Dzisiaj na poważnie. Psia kupa jest nie tylko wyjątkowo nieprzyjemna wizualnie i olfaktorycznie (zapachowo), ale stanowi prawdziwe zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Toxocariasis – infekcja powodowana przez robaki znajdujące się nierzadko właśnie w psich ekskrementach, może prowadzić do poważnych chorób, a nawet do ślepoty. Dodatkowo niesprzątnięcie kupy po psie może spowodować zniknięcie do 500,00 zł z portfela, jeżeli zostanie to zauważone przez odpowiednie służby.

Mandat straż miejska nieposprzątanie psich odchodow

Jajeczka robaka w piaskownicy dziecięcej

Jajeczka robaka Toxocara (robaka obłego), które znajdują się w psich odchodach po dostaniu się do gleby, mogą przedostać się również do warzyw lub owoców na tej glebie uprawianych i tym sposobem również do organizmu człowieka. Na bezpośredni kontakt ze „skażoną” glebą narażone są dzieci, bawiące się w piaskownicach lub na gołej ziemi, oraz sportowcy, jeżeli psie odchody pozostawione były na typowych obszarach przeznaczonych do gier lub biegów. Na szczęście wspomniane wcześniej robaki potrzebują wielu tygodni, aby rozwinąć się w glebie, stąd natychmiastowe usunięcie psiej kupy (np. do woreczka FIBI, bądź torebki Animals) powoduje usunięcie zagrożenia zanieczyszczenia Środowiska w przyszłości.

Toxocara robak psia kupa psie odchody

Oprócz sprzątania po swoim pupilu należy również zadbać o jego i swoje zdrowie poprzez jego regularne odrobaczanie. Pamiętajmy, że pies również ma bezpośredni kontakt z glebą i jemu bardzo łatwo jest podłapać złośliwe robaki.

Sprzątajmy psie odchody!

Sprzątanie po psie więc to nie tylko dbanie o dobry wizerunek naszego najbliższego otoczenia i nas samych, ale również o zdrowie zarówno naszych najbliższych, jak i obcych nam ludzi i zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *