sprzątanie po psie woreczki Fibi

Bardzo często, gdy kończy się zima osiedla mieszkaniowe zaczynają wyglądać niczym podwórkowe toalety. Topniejący śnieg odkrywa wszystko, co pod nim przezimowało. Widok przykry i zniechęcający, prawda? Zastanówmy się zatem, ilu z nas systematycznie zabiera to, co na trawie zostawił jego pupil. Właściciele niewielkich psów, najczęściej tłumaczą się, że przecież „tam prawie nic nie ma”, właściciele większych po prostu biorą nogi za pas, gdy zauważą na sobie czyjś skupiony wzrok. Coraz więcej gospodarstw domowych posiada swojego pupila, co za tym idzie rośnie również liczba niespodzianek na trawnikach.

A przecież sprzątanie po psach na osiedlach nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Co więcej, jeśli tego nie robimy narażamy się na otrzymanie mandatu. Toaleta naszego psa może nas więc kosztować od 20 do nawet 500 złotych.

dystrybutor tobi sprzątanie po psach

Dystrybutor na psie odchody TOBI do zamontowania na słupku

Oczywiście, często widujemy osoby, które nie uciekają od tego obowiązku. Niemniej jednak nadal cale rzesze uważają sprzątanie po psach na osiedlach za czynność nienaturalną i zupełnie niepotrzebną. Takie podejście prowadzi to sytuacji, kiedy przejście przez osiedlowy trawnik zaczyna przypominać istny tor przeszkód. Ten problem dostrzegli także włodarze niektórych polskich miast. Aby z nim walczyć wyposażają je w tzw. psie pakiety. To niewielkich rozmiarów skrzynki, z których możemy pobrać specjalne woreczki na odchody naszych czworonogów. Oczywiście bezpłatnie.

Kosz na kupę psa Kora

Kosz na kupę psa Kora

Miejmy nadzieję, że już niedługo sprzątanie po psach na osiedlach przestanie już kogokolwiek dziwić, a stanie się czynnością naturalną. Wszystkim nam oraz naszym czworonogom z pewnością będzie mieszkało się na nich przyjemniej.

sprzątanie po psie woreczki Fibi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *