Pies nos zając wielkanoc

Jak spędzić Święta Wielkanocne z psem?

 1. Wyjeżdżamy na Święta. Co zrobić z naszym pupilem?
  Jeżeli planujemy wyjazd, musimy ustalić kilka kwestii. Czy nasz pies będzie mile widzianym gościem, czy będzie tolerowany, gdy pokręci się przy wielkanocnym stole…?
  A może lepiej skorzystać z opieki przyjaciół  nad nim, a może pomyśleć o hotelu dla zwierząt?
 2. Przygotowujemy Święta w domu. Czy pies przeżywa stres?
  Nasz pies jest przyzwyczajony do spacerów, ustalonych pór posiłków. Tymczasem przedświąteczna krzątanina wywołuje u niego stres. Miejmy na uwadze naszego czworonoga i pomimo przygotowań a później świętowania nie zapominajmy o obowiązkach i uczuciach do psiaka.
 3. Witamy gości w naszym domu. Czy nasz pies również?
  Nie zawsze pies jest radośnie ustosunkowany do gości. Nie rozwiążemy tego problemu, zamykając czworonoga w łazience. Będzie szczekał i dobijał się zza drzwi. Może należy zawczasu pomyśleć o wizycie u psiego behawiorysty?
 4. Pies przy stole wielkanocnym.
  Kłopotliwe będą  smakołyki i zachęcające zapachy potraw wielkanocnych.  Nigdy jednak nie dokarmiajmy przy stole naszego czworonoga.
 5. Niezależnie od pogody, w gronie rodziny, przyjaciół i psa zafundujmy sobie długi wiosenny spacer. Cieszmy się najbliższymi i naszym psim przyjacielem.
 6. Kiedy minie świąteczny czas usiądźmy wygodnie z naszym psem i wyciszmy emocje. Wraz z naszym pupilem poczujemy poświąteczne uspokojenie.

Pies nos zając wielkanoc Pies wielkanoc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *