Jesień to przepiękna pora roku i wspaniały czas dla psów i ich właścicieli. Dni stają się nieco chłodniejsze, ale za to przynajmniej nie doskwierają nam już letnie upały, dzięki czemu możliwe są długie spacery z naszym pupilem w malowniczej scenerii. Jesienią możemy zarówno aktywnie spędzać czas z czworonożnymi przyjaciółmi na dworze, jak i zajmować się psami w domu, podczas długich deszczowych dni i wieczorów. Warto też jednak pamiętać, aby w tym czasie odpowiednio zatroszczyć się o naszego pupila – jesień niesie ze sobą kilka zagrożeń, przed którymi powinniśmy go zabezpieczyć.
;!++more++:

Piękne jesienne dni to świetna okazja na zacieśnianie więzi z naszym psem poprzez zapewnianie mu różnych aktywności na zewnątrz. Możemy zabrać go na spacer dłuższy niż zwykle – na przykład do parku czy do lasu. Drzewa o tej porze roku wyglądają niezwykle pięknie, a ziemia jest usłana dywanem z kolorowych liści – psiaki wprost uwielbiają wędrówki i gonitwy w takiej scenerii! Jeżeli mamy ochotę, możemy też pobawić się z naszym pupilem w aportowanie. Jednak zamiast rzucać psu patyk, warto wziąć ze sobą na spacer przeznaczoną do tego celu zabawkę, na przykład piłeczkę – w przeciwnym razie możemy narazić zwierzaka na ryzyko pokaleczenia sobie dziąseł. Jesienią na dworze możemy także bawić się z psiakiem w berka lub trenować z nim agility (specjalny sport dla psów).

Mimo częstych deszczowych dni, psy w okresie jesiennym wcale nie muszą być narażone na nudę. Nawet, kiedy pada, wciąż możemy poświęcać im czas w domu. Wspólne zabawy, nauka różnych sztuczek, czy też po prostu najzwyklejsze leżenie na kanapie i głaskanie – wszystko to doskonale pomoże nam w zorganizowaniu spędzanego razem czasu i we wzmocnieniu więzi między nami a naszym pupilem.

Jesień jest też, niestety, czasem, kiedy nasi czworonożni przyjaciele bywają narażeni na pewne zagrożenia. Warto o nich pamiętać i wiedzieć, jak im zapobiegać. Jeżeli odpowiednio zadbamy o naszego zwierzaka, to oszczędzimy mu wielu potencjalnych nieprzyjemności. Psy w okresie jesiennym są szczególnie narażone na różnego rodzaju problemy ze zdrowiem – czy to spowodowane deszczem i chłodem, czy też zjedzeniem czegoś trującego lub ukąszeniem jadowitego węża. Dlatego, jeżeli na przykład nasz pupil zmókł podczas spaceru, powinniśmy go wysuszyć, aby zmniejszyć ryzyko przeziębienia. Pilnujmy też, aby psiak nie zjadł na dworze czegoś, co mogłoby mu zaszkodzić – również niektóre grzyby, których jesienią pojawia się mnóstwo, mogą okazać się niezwykle niebezpieczne dla zdrowia naszego pupila. Zwracajmy uwagę, co pies robi i dokąd chodzi, aby nie narazić go na żadne ryzyko.

Wszystkie cztery pory roku są dla zwierząt i ich właścicieli wspaniałe, ale jesień jest wprost wyjątkowa! Piękna i niezwykle różnorodna, stwarza mnóstwo okazji do mniej lub bardziej aktywnego wspólnego spędzania czasu i wzmacniania wzajemnych relacji. Jeżeli będziemy pamiętać o odpowiedniej trosce o naszego pupila, a także poświęcimy mu swój czas i energię, z pewnością nie będziemy mieli czego żałować. Uszczęśliwi to zarówno nas, jak i nasze psy, pozwoli jeszcze bardziej zbliżyć się do siebie i zacieśnić nasze więzi – a to przecież jest dla nas niezwykle ważne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *