Uśmiech psa mimika

Wbrew pierwszym skojarzeniom związanym z tytułem dzisiejsza przypowieść nie mówi o wyrazach „pyska” psa – ilustrujących ich emocje. Tytuł opiera się na podobieństwach między słowami mimika (określającym właśnie ruchy mięśni twarzy obrazujące przeżywane emocje i okazywane uczucia) oraz mimikra (z gr. mimikós ‚naśladujący” i n.łac. mimosa ‚mimoza’ od gr. mímos ‚aktor’; gr. mimēsis ‚naśladownictwo’ i mimētēs ‚naśladowca’ od mimeísthai ‚naśladować; grać rolę’). I o podobieństwach oraz naśladownictwie na linii właściciel – pies należy wspomnieć.

Proponuję zastosować tu następującą typologię związków pies-człowiek. Zestawienie to nie ma nic wspólnego z osobami rzeczywistymi, a przy jego tworzeniu nie ucierpiało żadne zwierze, opiera się jednak na obserwacjach i przemyśleniach (nie zawsze słusznych) autora:

Typ 1. …bo pies to też człowiek!

Psy w tym związku traktowane są dokładnie tak jak ludzie. Często to one pełnią funkcję głowy rodziny i kierują życiem domowym. Właściciele, korzystają z usług psich krawców, dentysty, weterynarza, uczęszczają do psich restauracji, a ich pupile nierzadko korzystają z usług trenerów osobistych. Nie należy również być zaskoczonym, jeżeli pies ma swój własny profil na facebooku, instagramie, bądź wypisuje tweety.

pies przy komputerze twitter

Typ 2. Związek ekspercki

W tym związku pies jest czempionem, właściciel ekspertem, a razem stają się celebrytami w swoim środowisku. Właściciel przeczytał wszystkie książki i obejrzał cały Internet i jednym słowem, żadne zagadnienie związane z psami nie jest mu obce. Po jednym spojrzeniu potrafi określić jaki rodzaj pcheł męczy psa i przypisać odpowiedni środek zapobiegawczy. Nie straszne są mu pokazy i konkursy, na których jego pies jest albo brylującym w towarzystwie diamentem, albo bijącym wszystkie rekordy Michaelem Phel(psem) psiego świata. Jeżeli nie wiesz jaki typ smyczy najlepiej odpowiada charakterowi twojego pupila, albo jakich torebek do sprzątania użyć, aby pies był dumny ze swojego właściciela, to w tym związku odnajdziesz odpowiednią do tego osobę.

Typ 3. Wolny Dog, ups… wolny duch!

Nie ma nic piękniejszego niż właściciel na spacerze ze swoim pupilem. Oczywiście właściciel idący bez smyczy z oczami wlepionymi w niebo albo smartfona i pies biegający bez kagańca pięćdziesiąt metrów dalej. Świat narzuca wyjątkowo dużo ograniczeń, więc chociaż w tym związku obie strony mogą poczuć prawdziwy smak wolności i skupić się na tym co ich rozwija. Ani pies, ani człowiek nie martwią się wcale innymi uczestnikami takiego spaceru. To, że inne psy szczekają, gryzą bądź uciekają to ich własny problem i zmartwienie. Artystyczna dusza musi przejawiać się we wszystkich aspektach życia.

pies artysta malarz

Typ 4. Angelina psiego świata

Związek typowo poligamiczny. Jeden człowiek i od dwóch do nieskończoności psów, bo pupili nigdy za wiele. Właściciel adoptuje nowe i nowe pociechy jak pewna słynna hollywoodzka para. Między wszystkimi stronami w tej nietypowej rodzinie wywiązuje się silna więź, oczywiście, do czasu kiedy w łóżku pojawia się nowy włochaty przyjaciel świeżo przywieziony ze schroniska. Na szczęście stan nierównowagi nie trwa zbyt długo, gdyż sytuacja prędzej czy później na pewno się ponowi, a wtedy rzeczony pies, będzie już częścią starej dobrej komuny.

angelina jolie pies sesja

Typ 5. Atleci

Dobrana para – człowiek sportowiec, biegający i podnoszący ciężary od rana do wieczora i jego czystej krwi ulubiony pupil wielkości małego konia, które biegnie z nimi i uczy się psich sztuk walki. Nie ma tu znaczenia wielkość mieszkania właściciela, tak długo jak pies spędza w nim tylko noce, bo przecież zawsze jest coś do zrobienia i miejsce gdzie można się pokazać, prowadząc zdrowy tryb życia.

 

TYP 6. NAJLEPSZA PARA NA ŚWIECIE

Wszyscy dobrze wiedzą że najlepsza para jaka istnieje na świecie to pies i woreczki na psie odchody FIBI. Chciałbyś zapewnić psu więź jakiej nigdy nie mógłby sobie wyobrazić? Wejdź do sklepu i wypróbuj już dziś! http://napsiekupy.com/sklep/

Jedna odpowiedź do “Psia mimika”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *