woreczki na psie odchody

Jest wiele terenów do spacerowania z pupilem. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy i znaleźć odpowiednie miejsce. Przeczytaj, a będziesz wiedzieć, gdzie wyjść z pieskiem i co wziąć ze sobą.

Na pewno nie do sklepu

Nie bierz psa na zakupy. Nie przywiązuj go pod sklepem. To dla zwierzątka duży stres. Mogą go potrącić samochody odjeżdżające ze sklepowego parkingu. Klienci sklepu z dużymi koszykami także są zagrożeniem. Po zakupy idź sam, a wcześniej wyprowadź psa na przyjazny dla niego teren.

Osiedle, na którym mieszkasz

Widok z okna to czasami parking, sklep lub ruchliwa ulica. Jednak w okolicy bloków znajduje się jakiś teren zielony. Jeśli takiego nie ma, można podjechać z psem do najbliższego parku. Tam są ładne jesienne krajobrazy, które sprzyjają spacerowaniu. Nie zostawiaj na chodniku odchodów swojego psa. Niezależnie od tego, gdzie z nim pójdziesz. Kup specjalnie do tego przystosowane woreczki na psie odchody lub użyj jednorazowych. Ważne, żeby posprzątać, a nie brudzić. Zabrudzona okolica nie wygląda atrakcyjnie. Nie zachęca do dalszego odwiedzania. Jesień to piękna pora roku i warto sprzątać po swoim psie, żeby odchody nie leżały pod liśćmi, które opadły z drzew na trawę lub chodnik.

KUP WORECZKI NA PSIE ODCHODY

Piękna trawa w parkach

Zieleń to raj dla zwierząt, a także dla ich właścicieli. Pies chętnie położy się w gęstej trawie. Pobiega po niej i będzie miał lepszy humor. Po powrocie chętnie zje podany pokarm. Idealne do tego są parki miejskie, ale także inne tereny. Z psem można spacerować w pobliżu plaży, ale nie tam, gdzie pływają dzieci. Tam również zabierz woreczki na psie odchody, które będą niezbędne do tego, żeby posprzątać.

Nie zabieraj psa do galerii handlowej,
Nie zostawiaj go w samochodzie

Często do różnych sklepów na terenie galerii handlowej można wejść z psem. Dozwolone jest także spacerowanie z nim po centrum handlowym. W sklepie trzymaj psa na rękach. Najlepiej, gdy zwierzątko jest małe. Z większym nie idź do dużych obiektów. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj pieska w aucie. Klimatyzowanym też nie, bo pies jest wtedy narażony na niebezpieczeństwo. Może nawet umrzeć.

Sprzątaj

Nie wolno zanieczyszczać terenów miasta. Za takie zachowanie grozi kara grzywny o różnej wysokości. Lepiej te pieniądze wydać na coś porządnego dla psa. Jedzenie, nowa zabawka, inne produkty i akcesoria dla psów, które oferują sklepy stacjonarne i internetowe. Woreczki na psie odchody pomogą w utrzymaniu czystości trawy i chodników. Może się wydawać, że wszystko zmyje deszcz, ale to nieprawda. Gdy nie pada widać wiele psich odchodów na ulicach. W pobliżu nich latają owady i nie jest to przyjemny widok.

Jak widać, jest wiele miejsc do spacerowania z psem. Nie jest to sklep, galeria, a park, tereny zielone. Znajdź takie w swojej okolicy. W każdym z tych miejsc należy sprzątać po swoim psie. Często zainstalowane są specjalne kontenery na psie odchody. Ładny krajobraz zachęca do spacerowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *