Nie ulega wątpliwości, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Nic więc dziwnego w tym, że, gdy nasz pupil nagle zachoruje, zawsze bardzo ten fakt przeżywamy i staramy się zrobić wszystko, aby zwierzę jak najszybciej powróciło do zdrowia. Psy, tak samo, jak ludzie i inne organizmy żywe, są stale narażone na szereg rozmaitych chorób zakaźnych, dlatego, jeśli nasz czworonóg jest z nami od pierwszych chwil swojego życia, warto jak najszybciej go przeciwko nim zaszczepić.

SPRAWDŹ FIBI
WORECZKI DO ZBIERANIA PSICH NIECZYSTOŚCI


choroby psów

Do najczęściej diagnozowanych chorób u psów należą przede wszystkim wszelkie choroby przenoszone przez kleszcze, jak na przykład borelioza czy babeszjoza, przed którymi można ochronić psa, zakładając mu na szyję specjalną obrożę odstraszającą te pasożyty. Równie częstymi chorobami występującymi u psów są nosówka, kaszel czy infekcja spojówek, które, po uprzedniej konsultacji z lekarzem, zazwyczaj leczy się antybiotykiem lub odpowiednimi kroplami. U psów rasowych nierzadko występuje dysplazja stawów kolanowych i biodrowych, czyli choroba na podłożu genetycznym, przy której pies, w miarę upływu czasu, zaczyna poruszać się z coraz większą trudnością. Najczęściej chorobę tę dziedziczą owczarki niemieckie oraz Golden Retrievery.

chory pies

W niektórych hodowlach regularnie wykonuje się badania genetyczne, aby zapobiec przejściu dysplazji na następne pokolenia.
Kolejną często występującą u psów dolegliwością jest także urojona ciąża u suk, objawiającą się między innymi znacznie powiększonymi gruczołami sutkowymi. Nie jest to dolegliwość zagrażająca życiu naszego czworonoga, jednak należy udać się z nim do lekarza, aby ten podał mu odpowiednie leki. Bardzo niebezpieczny dla naszego psa jest skręt żołądka, prowadzący do tego, że zwierzę ma kłopoty z oddychaniem i krążeniem krwi, co, jeśli zbagatelizujemy charakterystyczne objawy, szybko doprowadzi do jego śmierci.

pies choroba

Należy pamiętać, że każde schorzenie może okazać się niebezpieczne dla naszego czworonożnego przyjaciela, dlatego nie powinniśmy nigdy lekceważyć dawanych przez niego sygnałów i w przypadku zauważenia niepokojącej zmiany jego zachowania, niezwłocznie zawieźć go do weterynarza.

najczęsciej wystepujące choroby psów

SPRAWDŹ FIBI
WORECZKI DO ZBIERANIA PSICH NIECZYSTOŚCI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *