kot na syntezatorze w kosmosie

Kot vs Pies

Kotu trudno jest żyć z psem. Generalizuję, gdyż nie zawsze jest to prawda.
Stwierdzenie to bywa mylne zwłaszcza obecnie, kiedy to rasy „mikro-psów” wydają cieszyć się niesłabnącą popularnością. W zestawieniu z psem mniejszym od siebie, kot przyjmuje postawę dominującą jasno wskazując psu gdzie jest jego miejsce. Co ciekawe taką samą postawę przyjmują kotowate wobec ludzi, a wynika to tylko i wyłącznie z naszej słabości do tych zwierząt.

kot król

Wiemy, że starożytni Egipcjanie czcili koty jak bogów i my – ludzie dzisiejsi, stawiamy je na piedestale. Internet powstał wszakże praktycznie tylko i wyłącznie po to, abyśmy mogli dzielić się zdjęciami i filmikami z kotami. I niestety one o tym wiedzą. Psu natomiast nie zależy na sławie, on jest z nami z czystej, nieposkromionej miłości i potrzeby służenia. Te dwa skrajnie różne poglądy na życie przejawiane przez nasze zwierzęta domowe nie tylko stoją ze sobą w bezpośredniej sprzeczności, ale tworzą również toksyczne środowisko dla obu gatunków. Pies nie może znieść przemądrzałych kotów przechwalających się kolejnymi selfikami, zdjęciami, filmikami i lajkami w Internecie, podczas gdy kot nie rozumie wycofania i pragmatyzmu psa, który tylko by pracował dla dobra swojej rodziny.

Pies i zdenerwowany kotKot kontra Pies

 

 

 

 

 

 

 

 

Schizofrenia u kotów a psy

Ten podział prowadzi do konfliktów na linii pies-kot i wspomnianej wcześniej toksyczności.Bez wspólnych celów i jasno określonych założeń i oczekiwań zwierzęta nie mogą się dogadać i prowadzą małe wojny podjazdowe. Psy mają taką możliwość i powinny uczęszczać do PSYchologów,

pies u psychologa psi psychologpsi psycholog pies u psa psychologa

 

 

 

 

 

 

 

 

ale kot ma poważny problem, gdyż kocie schorzenia umysłowe nie są traktowane z taką samą wagą. Medycyna i czas pokazują raz za razem, że w przypadku tych zwierząt za normalne uchodzą zachowania, które u innych gatunków są  przejawem ciężkich chorób umysłowych. To co u ludzi określane jest schizofrenią u kota to zwykły czwartek i popołudniowa pogoń za niewidzialnymi myszami oraz bezprzyczynowe salta w przód z podwójnym wykrokiem i lądowaniem w pozycji kotomarka. Wielokrotne osobowości to u kota chleb powszedni, w zależności od tego która osobowość, akurat sprawuje władzę nad ciałem futrzaka, jest on albo potulnym przytulakiem, albo drapieżnym pozbawionym skrupułów mordercą. Ach i nie zapominajmy o ulubionym zajęciu kotowatych, czyli wskakiwaniu na meble i powolnym zrzucaniu wszystkiego co na nich stoi na podłogę. Nie jest to działanie przypadkowe – koty doskonale wiedzą, że robią coś co bezpośrednio sprzeciwia się obowiązującym w domu zasadom.

Koniec końców psu z kotem żyje się trudno, a kotu z psem dla odmiany, też.

Grumpy Cat - zrzędliwy kot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *