sprzątanie psich odchodów jesienią

 

Zadbajmy o czyste miasto

Czyste ulice i chodniki oraz ścieżki w parku to niestety ciągle sfera marzeń. Mimo, iż społeczeństwo jest nieustannie uświadamiane jak ważne jest utrzymanie porządku, wciąż można spotkać się z beztroskim wyrzucaniem śmieci, butelek czy niedopałków. Kolejną nieestetyczną rzeczą zakłócająca wygląd miasta, są odchody psów. Niestety nie wszyscy właściciele sprzątają po swoich pupilach. Często wynika to z lenistwa, ale czasami też z braku przygotowania. Dlatego tak ważne jest, by uczynić przestrzeń miejską przyjazną dla właścicieli czworonogów. Jesień to dobra pora by wyposażyć miasto w tak zwane „psie stacje”, co to takiego? Specjalne kosze na psie odchody, wyposażone w podajniki na woreczki. Wspaniałe ułatwienie dla osób, które przez roztargnienie nie zabrały zestawu z domu i nie wiedzą co robić w sytuacji gdy ich pies załatwił swoja potrzebę na trawnik.

Wyposażenie miasta w psie stacje, zmobilizuje wszystkich właścicieli czworonogów do utrzymania czystości. Natykając się często na takie miejsca, ludzie będą bardziej świadomie podchodzić do tematu utrzymania czystości. Czyste trawniki będą nagrodą za tak rozsądne zaaranżowanie miejskiej przestrzeni. Psie stacje czynią też miasto przyjaznym dla właścicieli zwierząt. Osoby wyprowadzające psy na spacer często mogą czuć się zwyczajnie niekomfortowo, w sytuacji gdy nie mają gdzie wyrzucić woreczka z niemiłą zawartością. Kosze na psie odchody stanowią doskonałe rozwiązanie problemu. Gdzie umieścić psie stacje? Najlepiej w miejscach szczególnie często uczęszczanych przez właścicieli psów ze swoimi ulubieńcami. Najczęściej są to miejskie parki. Niestety takich rzeczy w miastach ciągle brakuje, chociaż pewne jest, że psie stacje spotkałyby się z aprobatą mieszkańców.

Warto przeprowadzić sondaż wśród obywateli, by sprawdzić jaka aranżacja przestrzeni miejskiej ucieszyłaby ich najbardziej. Psie stacje przypadną do gustu nie tylko właścicielom psów. Ludzie nie posiadający zwierząt z pewnością chętnie poprą pomysł. Każdy chciałby cieszyć się ładnym i czystym miastem. Nie da się całkowicie zapobiec wyrzucaniu śmieci, ale można wystawić kosze w miejscach uczęszczanych przez ludzi, by zmotywować ich do utrzymania porządku. Tak samo też psie stacje prawdopodobnie nie zniwelują całkowicie problemu psich odchodów w miejscach publicznych, ale z pewnością mocno go ograniczą. Miejsca te warto wyposażyć w specjalne plakaty nawołujące do korzystania i utrzymania miasta w czystości. Wspólnymi siłami można doprowadzić do tego, że ładna i czysta przestrzeń miejska będzie służyła wszystkim bez wyjątku, zarówno mieszkańcom jak i gościom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *