dieta dla psa

 

15 rzeczy których nie może jeść Twój pies

Pozostańmy w temacie żywienia naszych Jaśnie Psów. Tak jak nam , tak i im pewne produkty szkodzą i nie wskazane jest aby je spożywały. Oczywiście one o tym nie wiedzą, dlatego naszą rolą jest pilnowanie tego co nasi kudłaci przyjaciele jedzą.
Poniżej lista 15 składników które absolutnie nie mogą wystąpić w menu Twojego czworonoga:
CZEKOLADA –  jako pierwsza, bo stanowi duże zagrożenie. Czekolada zawiera teobrominę która jest niezwykle szkodliwa dla psów.
KAWA – nawet niewielka ilość kofeiny może powodować poważne zaburzenia ciśnienia
CEBULA – ze względu na obecność w cebuli trichosiarczanu sodu który może wywoływać anemie lepiej nie podawać cebuli psom, jest ona również szkodliwa dla kotów.
ALKOHOL – punkt który powinien być oczywisty, warto jednak przypomnieć, że spożycie alkoholu przez zwierze może wywołać nie tylko zaburzenia układu moczowego, pracy nerek, ale również osłabienie odruchów, zaburzenia układu nerwowego i ostatecznie ŚMIERĆ.
FASOLA, BÓB– mogą powodować wzdęcia oraz nadmierną ilość produkowanych przez psa gazów. Takie obciążenie układu pokarmowego może doprowadzić do skrętu żołądka.
KOŚCI Z KURCZAKA – ich specyfika jest zagrożeniem dla psa. Podczas gryzienia kości te pękają na bardzo ostre kawałki, których połknięcie prowadzi do bardzo bolesnych konsekwencji
SUROWE JAJKA – warto sparzyć jajko przed podaniem dla psa, może go to uchronić przed otruciem salmonellą.
ORZECHY MACADAMIA – ten rodzaj orzecha zawiera w sobie substancje które mogą doprowadzić do anemii
•  GRZYBY – zarówno te leśne jak hodowlane nie będą odpowiednią przekąską dla naszego psa. Wszystkie grzyby są bardzo ciężkostrawne i mogą powodować zaburzenia układu pokarmowego. Mają wpływ na nerki i serce.
ZIEMNIAKI – największym zagrożeniem dla naszego psa są obierki ziemniaków , to pod skórką, w pędach gromadzi się solanina- substancja bardzo silnie toksyczna. Ziemniaki już ugotowane i zaserwowane dla Jaśnie Psa w postaci ubitego puree na pewno mu nie zaszkodzi 🙂
SUROWE RYBY – zawierają trimetyloaminę, która może powodować bardzo ciężką anemię
AWOKADO – niezwykle toksyczne nie tylko dla psów ale również dla innych zwierząt min. owiec, ptaków, krów, koni, królików. Spożycie przez psa tego owocu wywoła u niego biegunkę i wymioty co może skutkować zaburzeniami krążenia i oddychania, może zostać uszkodzony mięsień sercowy.
NIEKTÓRE  OWOCE –  winogrona są dla psów trujące, cytrusy mogą wywoływać wymioty. Owoce nie powinny zbyt często gościć w diecie naszych przyjaciół.
MLEKO – szczenięta naturalnie posiadają enzym który odpowiada za trawienie mleka, niestety u psów dorosłych ten enzym bardzo często zanika i impreza zakrapiana mlekiem kończy się dla nich ostrą biegunką.
LIŚCIE SZCZAWIU I RABARBAR – przez dużą zawartość kwasu szczawiowego są toksyczne dla psa i mogą stać się przyczyną kamicy nerkowej.

Mamy nadzieję, że ta wiedza ułatwi Wam odmawianie proszącym oczętom. Jak widać nie wszystko co dla nas jest dobre i ma często zdrowotne właściwości, będzie wpływało dobrze na Jaśnie Psa. Pamiętajmy o tym.

 

psia dieta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *