Fibi nowy pies

 

Fibi nowy pies

Maleńki, prześliczny szczeniaczek przychodzi na świat. Jest bezbronny, pragnie mieć wymarzony dom, w którym znajdzie ciepło i kochających ludzi. Pragnie mieć właściciela, któremu będzie wierny.

Myśli sobie, kto nim zostanie?

 

Zanim podejmiesz decyzję o kupnie szczeniaka, powinieneś sobie szczerze odpowiedzieć na ważne  pytania:

 1. Uroczy szczeniaczek szybko wyrośnie na dorosłego psa, który będzie w Twoim domu. Czy na pewno chcesz psa w domu?
 2. Słodki szczeniaczek dostarcza kłopotów związanych z drobnymi i większymi zniszczeniami. Czy pogodzisz się ze zniszczeniami, które mogą się zdarzyć?
 3. Pies będzie żył kilkanaście lat. Będzie wymagał poświęcania mu czasu. Czy będziesz gotowy na wieloletnie zajmowaniem się psem? Czy nie przysporzy ci zbyt wielu kłopotów?
 4. Psiak wymaga spacerów, wybiegania i odpowiedniej dawki świeżego powietrza. Czy znajdziesz czas na spacery, wybiegi, tak aby pies był szczęśliwy?
 5. Może masz dzieci? Czy twoje dzieci, jeśli je posiada, zechcą mu towarzyszyć podczas zabaw i spacerów?
 6. Może dużo pracujesz? Czy twój pupil nie będzie skazany na samotność? Smutny byłby jego pieski świat w pustym domu.
 7. A może jesteś uczulony na psią sierść? Sprawdź to wcześniej. Później będzie i Tobie i jemu żal, jeżeli okaże się, że musisz go oddać.
 8. Czy nie będzie tobie przeszkadzał deszcz i wiatr, kiedy będzie prosił o wyjście z domu?
 9. Co zrobisz z nim kiedy wyjedziesz na upragniony urlop? Przecież nie zrezygnujesz z wypoczynku. Kto się zajmie czworonogiem?
 10. Czy masz odpowiedni budżet, w którym znajdą się wydatki na psa? Potrzebna będzie nie tylko karma, ale także szczepienia, odrobaczanie, a w razie potrzeby leczenie u weterynarza.
 11. I najważniejsze. Czy pokażesz klasę i posprzątasz psią kupę?

 

Mądry, przyszły właścicielu psa, jeżeli szczerze odpowiedziałeś sobie na te pytania i nadal uważasz, że podołasz obowiązkom, które wiążą się z posiadaniem czworonoga, to znakomicie. Gratulujemy Tobie i Twojemu przyszłemu pupilowi przemyślanej i trafnej decyzji.

Pies prezent

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *