Woreczki na psie odchody FIBI® są wykonane z oxy-biodegradowalnego materiału (z czarnej folii), woreczek na psie kupy jest wytrzymały i odporny na nadmierne rozerwanie. Wymiary pozwalają na komfortowe sprzątanie psich odchodów – torebki są dużych, wygodnych rozmiarów. Czary kolor który posiadają woreczki na psie odchody zapewnia komfortowe i estetyczne zbieranie psich odchodów. Na froncie woreczków widnieje nadruk z logiem z psa, informacją o przeznaczeniu oraz bardzo przejrzystą i czytelną instrukcją użycia do sprzątania psich odchodów w formie obrazkowej którą zrozumieją nawet najmłodsi. Nasz produkt, przeznaczony do dbania o czystość po zwierzętach, wykonany jest z o wiele lepszej jakości materiału w stosunku do spotykanych na rynku, sprzedawanych na allegro i w sprzedaży detalicznej. Woreczki na psie odchody FIBI® to duża liczba zalet i gwarancja zdecydowanie konkurencyjnej ceny.

patent znak towarowy fibi

Mamy ogromną przyjemność poinformować wszystkich Klientów o uzyskaniu decyzji z Urzędu Patentowego mówiącej o tym, iż woreczki FIBI® uzyskały wyłączny patent na znak towarowy należący do firmy Asklepios Małgorzata Jania.

Woreczki na psie odchody przyjazne dla środowiska

Woreczki przeznaczone do sprzątania po psach podlegają rozkładowi od 11 do 24 miesięcy. Taki efekt osiągnęliśmy dzięki dodaniu do materiału PE-HD komponentu d2w®, który prowadzi do ich oksy – biodegradacji. Dodatek d2w® pozwala korzystać ze wszystkich właściwości tworzyw sztucznych bez negatywnego wpływu na otoczenie.
d2w® rozbija struktury molekularne polimeru folii na nieszkodliwe, biodegradowalne półprodukty.
Rolą dodatku jest wydatne przyspieszenie naturalnego rozkładu folii zachodzącego pod wpływem reakcji z tlenem prowadzącego do zmniejszenia długości łańcuchów polimerowych. Powstają w ten sposób cząsteczki o znacznie mniejszych rozmiarach, które mogą być kolonizowane przez występujące w naturze mikroorganizmy, co doprowadza do dalszego, biologicznego rozpadu folii. Końcowym efektem procesu jest całkowity rozpad folii, którego produktami końcowymi są nietoksyczna biomasa (materia organiczna), woda i dwutlenek węgla. Proces wspomagany jest przez działanie światła, temperaturę i  ciśnienie. Tempo rozpadu jest zależne od grubości folii, warunków składowania, warunków atmosferycznych i biologicznych na danym terenie. Najszybciej ulega rozkładowi folia składowana na zewnątrz, poddana bezpośredniemu działaniu czynników atmosferycznych.

Woreczki na psie odchody – cechy

Worki na psie kupy FIBI®:

Ekologiczne woreczki FIBI® wykonane są z czarnej, oxy-biodegradowalnej folii, opatrzone nadrukiem o ich przeznaczeniu oraz instrukcją użycia w formie symboli rysunkowych.

Woreczki ulegają rozkładowi w miejscach składowania odpadów w okresie do ok. 24 miesięcy.

Woreczki FIBI® są zgrzewane w pakiety po 50 szt. Rozmiar pakietu (340×220 mm) oraz otwory w zawieszce (dla wieszaków o rozstawie od 110 do 170 mm) pozwalają na zastosowanie woreczków we wszystkich popularnych psich stacjach i dystrybutorach.

Najważniejsze cechy:

  • • wykonane z mocnego materiału (folia)
  • • biodegradowalne
  • • czarne, estetyczne, odchody w środku są niewidoczne
  • • łatwe w użyciu
  • • do zastosowania indywidualnego
  • • można mocować w psich stacjach oraz w dystrybutorach woreczków

 

Wymiary pakietu : 340×220 mm

 

 

Woreczki na psie odchody – dystrybutory i psia stacja

Posiadając woreczki na psie odchody FIBI® możemy użyć je w dystrybutorach oraz psich stacjach.
Woreczki mają wymiary 345×260 mm (jest to wymiar wraz z mankietem łączącym worki który jest odrywalny). Otwory na wieszak są rozstawione co ok. 130mm. Woreczki foliowe są zgrzewane po 50 sztuk. Wieszak dystrybutora woreczków mieści jednorazowo kilkaset sztuk worków na psie kupy.

 

Dlaczego warto kupić woreczki na psie odchody? – Mandat za nieposprzątanie po psie

Komfortowe woreczki FIBI ® pozwalają na higieniczne i wygodne zebranie kupy po czworonogach.
Podstawowym motywem sprzątania po pupilach jest troska o estetykę i czystość otoczenia.
Istotne jest również nasze zdrowie.
Kontakt z psimi odchodami   nie tylko kojarzy nam się negatywnie, ale może być przyczyną groźnych chorób dzieci i dorosłych.
Najbardziej narażone są dzieci na zachorowania odzwierzęce, ze względu na niedojrzały układ immunologiczny.
Przeprowadzone badania wykazały, że zanieczyszczenie trawników, piaskownic i placów dziecięcych jest zatrważające.
Zabawa w brudnym piasku lub na skażonym trawniku może być przyczyną wielu schorzeń układu pokarmowego u dzieci . Szczególnie niebezpieczna jest toksokaroza. Jaja pasożytów trafiają do gleby razem ze zwierzęcymi ekskrementami. W glebie następują podziały zarodka aż do wytworzenia larwy zdolnej do zarażenia człowieka. Jajo staje się inwazyjne dopiero po upływie 6 – 15 dni, w zależności od panujących warunków środowiska. Samice pasożytów bytujące w jelicie zarażonego psa lub kota wydalają dziennie ponad 200 tys. jaj.
Larwy innego pasożyta, bąblowca osiadłe w wątrobie, to również duży problem dla zarażonych nim osób. Odsetek zachorowań pasożytniczych wśród przebadanych dzieci jest oceniany na około 8%.
Obowiązek sprzątania po psach jest prawnie egzekwowany. Lepiej założyć na rękę worek FIBI®, zebrać kupę i wyrzucić do kosza niż narażać się na zapłacenie mandatu.
Poza tym unikniemy przykrych niespodzianek w postaci „psich min” na kolejnych spacerach.

 

Jest artykułów prawnych, które dotyczy sprzątania psich odchodów:

Zgodnie z art. 145 Kodeksu wykroczeń (Dz.U. z 2010 r. nr 46, poz. 275 ze zm.) „ten kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany”

Art. 4 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 391). Ustawa ta jest o przestrzeganiu „obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe, mających na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku”.

Brak pojemników na psie odchody, psich stacji, dystrybutorów woreczków na psie odchody nie zwalnia z obowiązku sprzątania po psach. Dlatego warto jest zakupić worki na psie kupy FIBI®, aby uniknąć przykrej niespodzianki.

Mandat za nieposprzątanie po psie – 500zł
Woreczek na psie odchody – 0,06zł

Podsumowanie
product image
Ocena Autora
1star1star1star1star1star
Ocena
5 based on 4 votes
Nazwa firmy
Asklepios Małgorzata Jania
Nazwa produktu
Woreczki na psie odchody