Psi profesjonalista

W przeciwieństwie do kotów, których jedynym zawodem jest bycie bóstwem dla ludzi i wylegiwanie się do góry brzuchem, psy mogą podjąć się wielu zawodów i realizować na prawdziwych ścieżkach kariery. Być może przyszedł więc czas zastanowić się, czy nasz pupil zbytnio się nie obija i nie wysłać go, aby wykonywał którąś z poniższych profesji:

Pies przewodnik – Nie jest to pies który nadzwyczajnie zastępuje kable przewodząc prąd w naszych domach, ale za to doskonale sprawdza się pomagając ludziom niedowidzącym bądź ślepym. Pierwsze psy przewodniki pojawiły się w Niemczech po pierwszej wojnie światowej. Najczęściej wykorzystywane do tego celu rasy to: Labradory, Golden Retrievery i Owczarki Niemieckie.

Pies przewodnik

Pies aktor – Niech łapę do góry podniesie ktokolwiek, kto nie widział filmu, w którym pojawił się psi aktor. Począwszy od czterech takich co jeździli czołgiem i ich kumplu, po psa z rodzinki zastępczej. Psy, które poświęcają się tego typu działalności muszą przejść długi i ciężki trening. Nie ma jednego typu i kształtu psa, który może znaleźć się na ekranach telewizyjnych bądź kinowych, jedyny wymóg to doskonały kunszt aktorski i miła dla oka aparycja.

Pies aktor

Pies z ekipy poszukiwawczo-ratunkowej – odwaga, męstwo i doskonały węch – oto cechy psa z ekipy poszukiwawczo ratunkowej. Psa, który potrafi znaleźć zakopanych pod gruzami zniszczonego budynku, czy przysypanych lawiną śnieżną. Te czworonogi codziennie ryzykują swoje życia, aby ratować ludzi.

Pies ratowniczy poszukiwawczy w gruzach

Pies wojny – najstarszy zawód świata dla psa. Ludzie wojują ze sobą, praktycznie odkąd istnieją, a psy towarzyszą nam niemalże od samego początku. Dzisiaj wykorzystywane są głównie do wykrywania bomb i Min, co czyni z nich niezastąpionych żołnierzy na polu walki. Mówi się, że psy wojskowe pomagają weteranom otrząsnąć się z szoków pourazowych, które często pojawiają się po powrocie ze służby do życia w cywilu.

Pies żołnierz

Pies detektor – kolejnym przykładem psa, którego węch jest na wagę złota jest pies detektor. Szkolone są one, aby wykrywać praktycznie wszystko, od materiałów wybuchowych, narkotyków, konkretnego typu jedzenia, pieniędzy czy nawet zmian chemicznych w ludzkim organizmie sygnalizujących nadchodzący atak padaczki. Często możemy zobaczyć tego typu pieski na lotniskach, posterunkach policji, na granicy czy w szkole.

Pies detektor

Pies terapeutyczny – najważniejszym celem takiego psa jest poprawa samopoczucia człowieka. Fizyczny kontakt z takim psem przyśpiesza dochodzenie do siebie i przykleja na twarzy prawdziwy uśmiech.

Pies uśmiech

Pies pasterski – pies pasterski to prawdziwy lider. Jego zadaniem jest naganianie krów, owiec lub innego bydła i dbanie o to, aby całe stado stanowiło jedność, kiedy nadchodzi czas, aby wszyscy wrócili na farmę, bądź do zagrody.

Pies pasterski

Pies pociągowy – zimno, ciemno i wieje, a pies biegnie i biegnie, bo takie jest jego zadanie. On i Zespół jemu podobnych pędzą przez zaspy śnieżne ciągnąc sanie wypchane po brzegi materiałami, lub obsadzone przez ludzi. Nie ma chyba innego psa z takim samozaparciem, wytrzymałością, siłą i dyscypliną co psy pociągowe. Proszę nie mylić z psem, który jeździł koleją!

Pies pociągowy

Pies myśliwski – pies myśliwski to pies trenowany od małego, aby być najlepszym tropicielem na świecie. Dla myśliwego są uszami, oczami i nosem, a jeżeli tego jest mało, to jeszcze nierzadko to one przynoszą w pysku upolowaną przez człowieka zdobycz. Wielozadaniowość to ich druga natura!

Pies Myśliwski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *